Ocena skuteczności kursu Widzenia Aury

artykuł z dnia 30.07.2010

aura

Historia i tworzenie metody autorskiej

Kurs Widzenia Aury powstał jako komercyjna podstawa działalności Centrum Terapii Naturalnych NOWE HORYZONTY w 2006 roku. Oparty został na osobistych doświadczeniach oraz różnego rodzaju źródłach a także na obserwacjach poczynionych w trakcie licznych, prywatnych spotkań i doświadczeń ezoterycznych.

Trudne początki

Chęć widzenia aury towarzyszyła autorowi kursu tak, jak wielu adeptom wiedzy ezoterycznej. Pracując od lat z najtrudniejszymi przypadkami bioenergoterapii odczuwał on konieczność posiadania tej umiejętności. Jednak jak większość tzw. zwykłych ludzi nie posiadał on zdolności widzenia aury. Zarówno ego jak i ciekawość badacza nie pozwalały spocząć do momentu przełamania tej trudności.

Szczególną rolę odegrały tu powszechnie znane metody opisywane przez znanych autorów, które wszystkie okazały się nieskuteczne. Oczywiście jak większość ludzi autor zakładał, że to z nim jest jakiś problem a nie ze skutecznością poznawanych metod.

Kluczem do znalezienia swojego własnego rozwiązania tego problemu okazało się zrozumienie, że warstwy auryczne można postrzegać analogicznie do różnych zakresów fal radiowych i podobnie jak odbiornik radiowy dostraja swoją czułość do odpowiedniego zakresu fal by móc je odbierać, tak samo człowiek musi nauczyć się dostrajać do odpowiedniego zakresu aury by ją postrzegać.

Teoria ta znalazła szybkie potwierdzenie w serii prywatnych doświadczeń prowadzonych w domowym zaciszu z najbliższymi przyjaciółmi autora. Okazało się, że sprawa jest o wiele prostrza niż można było przewidywać w oparciu o dostępną literaturę. Chociaż wyniki tych doświadczeń były bardziej niż obiecujące, sama metoda nie miała jeszcze jasnej postaci. Pierwsze kursy odbyły się w gronie najbliższych przyjaciół, osób które nie widziały wcześniej aury. Okazały się one bezcennym źródłem dalszych informacji o fizjologii zjawiska. Podparciem okazałyh się tu niektóre metody opisywane w internecie, wzbogacone własnymi obliczeniami i próbami. Po kilku edycjach kursu dla zaprzyjaźnionych, osiągnął on swoją dzisiejszą formę.

Pierwsze koty za płoty

Pierwsi uczestnicy kursu wiedzieli, że biorą udział w pewnego rodzaju eksperymencie, co prawda opartym o sprawdzone na przestrzeni lat podstawy, ale jednak w sformalizowanej postaci stanowiącym nowość.

Dla autora zadziwiające było jak pierwotnie rozbudowana formuła mogła zostać skrócona. Pierwotne założenie było takie, że kurs ma trwać 2 dni, ostatecznie całość materiału udało się przetworzyć w kurs jednodniowy i co idzie za tym, również obniżyć jego cenę (rzecz niespotykana na polskim rynku ezoterycznym).

Pierwsze podsumowania

UWAGA - opisane wyniki podaliśmy tylko dla orientacji, prosimy nie wmawiać sobie, że jeśli ktoś nie odpowiada cechom idealnego uczestnika kursu to znaczy ze nie da rady się nauczyć! Wręcz przeciwnie, osób, które naprawdę niczego nie widziały było dotychczas 3 na przestrzeni 4 lat trwania kursu!

Pierwsze spostrzeżenia o charakterze statystycznym wyraźnie pokazały, że można wyróżnić pewne cechy idealnego uczestnika kursu, który napewno odniesie spektakularne sukcesy.

Cechy te to:

  • kobieta lub osoba w wieku do 23 roku życia (im młodszy człowiek tym łatwiej się uczy tej umiejętności)
  • osoba o doświadczeniu plastycznym, praktycznie umiejąca rozróżniać i nazywać kolory i jego odcienie
  • osoba o sporej inteligencji
  • osoba bez wad wzroku (co ciekawe wady wzroku nawet nie wykryte wychodzą na jaw w trakcie kursu!)
  • osoba o niekrytycznym nastawieniu do własnych możliwości (wiele osób blokuje się wmawiając sobie, że nie są w stanie nauczyć się widzenia aury)

Osoby posiadające powyższe cechy uzyskiwały najszybsze rezultaty i rozwijały zdobyte umiejętności poza kursem osiągając wybitną skuteczność.

Można również wyróżnić cechy uczestnika o najniższej skuteczności. Oto one:

  • mężczyzna powyżej 23 roku życia (im starszy tym gorzej)
  • osoba bez doświadczeń i wrażliwości plastycznej
  • osoba "zaprogramowana przez różnych guru" (wielu różnych nauczycieli wmawia swoim uczniom, że to trudna sztuka, wymagająca lat praktyki i niedostępna niewtajemniczonym w ten sposób blokując ich świadomość)
  • osoba o niskiej samoocenie lub niskiej pewności siebie (taka osoba po skutecznym widzeniu aury na kursie szybko traci tą umiejętność po powrocie do domu, nieraz nawet natychmiast gdyż z przyzwyczajenia oczekuje prowadzenia przez kogoś a gdy tego prowadzenia brak przestaje wierzyć we własne siły)
  • osoba i niskim IQ

Związek widzenia aury z poziomem inteligencji oraz poziomem inteligencji emocjonalnej

Zadziwiająca zależność pomiędzy poziomem IQ i inteligencji emocjonalnej od samego początku rzucała się autorowi w oczy. Osoby o niskich współczynnikach inteligencji wyraźnie miały większe problemy ze zrozumieniem materiału teoretycznego i co za tym idzie posłużeniem się tą wiedzą w rozwijaniu zdolności widzenia aury. Zależność ta nie jest jeszcze przejrzysta więc trudno tutaj się do tego ustosuknować.

Związek widzenia aury z umiejętnościami i wrażliwością plastyczną

Dość oczywiste wydaje się, że lepiej rozróżniali kolory aury i szybciej się tego uczyli uczestnicy którzy czy to zawodowo czy z zamiłowania zajmowali się plastyką, grafiką (także komputerową), malarstwem. Osoby takie mają doświadczenie w określaniu kolorów i ich rozróżnianiu więc w oczywisty sposób mają taką zdolność już wytrenowaną.

Gwarancje skuteczności

Jak już napisano, umiejętności widzenia aury związana jest w umiejętnością dostrojenia się do poziomu aurycznego który chcemy obserwować. Ludzie żyjący na Ziemi dostrojeni są z definicji do warstwy materii w której żyjemy. Im więc bardziej oddalona od tego poziomu jest częstotliwość poziomu aurycznego który chcemy obserwować, tym trudniej może być do niej się dostroić.

Najbliżej poziomu częstotliwości materii jest pierwsza warstwa auryczna - sobowtór eteryczny - i ta warstwa jest najłatwiejsza do postrzegania. Doświadczenie wykazało, że nawet najmniej wrażliwi uczestnicy kursu postrzegali ten poziom. Tak więc gwarancji zobaczenia tego poziomu aurycznego jest dołączona do kursu.

Wyższe poziomy aury - poziom emocjonalny i mentalny okazały się dostępna dla około 70% uczestników kursu. Należy więc założyć, że pozostali, gdyby trochę wiecej nad tym popracowali, także te poziomy by postrzegali.

Teoria u podstaw praktyki

Doświadczenie wykazało, że poznanie podstaw teoretycznych przekazywanych na kursie znacznie ułatwiało uwrażliwienie uczestników i ich rozumienie wielu innych zjawisk paranormalnych.

Idąc za tym spostrzeżeniem okazało się, że posiadanie odpowiedniej wiedzy o naturze aury i jej działaniu odblokowywało przeszkody stojące u podstaw problemów z widzeniem aury. Rozumienie tego zjawiska ułatwiało jego przyjęcie do świadomości. To znów udowadnia jak ważna jest świadomość w tym procesie i jak łatwo zablokować kogoś wmawiając mu, że on tego nie jest w stanie zrobić, albo że tak naprawde widzenie aury wymaga miesięcy prób i błędów.

Uczucia towarzyszące rozwojowi widzenia aury

Uczestnicy kursu to różni ludzie. Wielu z nich chciało tylko zaspokoić swoją ciekawość bez potrzeby rozwijania tej umiejętności. Inni zaś na tej podstawie budowali swoją wrażliwość i samoświadomość.

Wszyscy uczestnicy mieli wątliwości - czy można zaufać autorowi kursu - jako że nie jest on osobą powszechnie rozreklamowaną a w obyciu wydaje się dość przeciętny i zwyczajny. Z tych powodów, złaknieniu cudowności napewno nie mogli zaspokoić swoich potrzeb. Teoria zwykle spotykała się z akceptacją i zadowoleniem uczestników kursu. Efekty widzenia aury zaś zwykle napewłniały uczestników uczuciem zawodu. Fakt ten wymaga pewnej dyskusji. Otóż w powszechnej literaturze dotyczącej tego tematu pisze się, że aura wygląda jak baloniki, chmurki, dymki wokół ciała człowieka. Tak ukształtowana świadomość uczestnika kursu oczekiwała podobnych rezultatóww ich przypadku. Niestety - okazuje się, że literatura przedmiotu delikatnie mówiąc przerysowuje to o czym mówi, być może z potrzeb komercjalizacji tematu, być może z braku rzetelnej wiedzy autorów. Koniec końców w świadomości przeciętnego człowieka powstaje fałszywy pseudoobraz, który w konfrontacji z rzeczywistością musi zostać całkowicie odrzycony. Kto jednak przełamał ten stereotyp odkrywał że prawda - chociaż mniej barwna, jest o wiele ciekawsza i ma tą wyższość, że jest prawdziwa.

Oceny kursu

Większość uczestników ocenia kurs pozytywnie i wykazują zadowolenie z jego ukończenia. Nieliczni, którzy mieli problemy z zobaczeniem aury, wykazują pewien stopień niezadowolenia, często wyrażany w postaci negatywnych emocji. Dotychczas niezadowolonych osób było niewiele (mniej niż 1% całości) - ale jak wiadomo właśnie tacy uczestnicy mają największy wpływ na krążące opinie. Dlatego też staramy się aby takie osoby wesprzeć i zaoferować im pomoc w dalszej samodzielnej pracy aby zapewnić także im maksimum zadowolenia.

Zastosowanie

Kurs Widzenia Aury dotychczas najwyżej ocenili przedstawiciele zawodów wymagających szybkieej analizy obcych ludzi. Najbardziej użyteczny okazał się dla osób pracujących w terapiach naturalnych oraz specjalistów marketingu i PR.

Podsumowanie

Kurs Widzenia Aury jest kursem autorskim, jego metodyka wynika ze znanych zasad przemodelowanych pod kątem doświadczeń autora kursu oraz jego własnych doświadczeń. Z tego też powodu próba oceny skuteczności kursu bez uczestnictwa w nim jest nadużyciem. Autor chciałby dla własnej wiedzy zachować maksymalny obiektywizm w ocenie wyników i postrzegania kursu Widzenia Aury. Siłą rzeczy jest to niemożliwe, więc wsparciem ku temu może być analiza statystyczna efektów uzyskanych przez uczestników. Skuteczność metody jest potwierdzona wysoką efektywnością kursu, mimo to można określić maksymalne i minimalne predyspozycji uczestników. Ułatwieniem jest doświadczenie w określaniu barw, płeć żeńska (prawdopodobnie w związku z umiejętnością określania barw) oraz młody wiek. Utrudnieniem jest małe doświadczenie w określaniu barw, zaawansowany wiek, niska wrażliwość i inteligencja. Kurs Widzenia Aury w zderzeniu z pokutującymi na rynku stereotypowymi sposobami określania aury zwykle nie zaspokaja "cudownych i magicznych" oczekiwań, po przełamaniu tego typu stereotypów staje się jednak skutecznym narzędziem rozumienia drugiego człowieka. Umiejętność widzenia aury została szczególnie doceniona przez uczstników pracujących jako bioenergoterapeuci, specjaliści marketingu, PR i wszelkiego rodzaju przedstawicieli handlowych, agentów ubezpieczeń itp.

Krytycznie

Bardzo trudno z perspektywy autora zachować obiektywizm i krytycyzm. Staamy się więc zbierać opinie o kursie. Lata jego funkcjonowania na rynku (od 2006 roku) dają możliwość ukształtowania krytycznej opinii. Pocieszające dla autora jest to, że na przestrzeni tych lat opinii krytycznych prawie nie było zaś wiele opinii pozytywnych w tym polecających kurs innym daje nadzieję, że w większości wypadków zaspokaja on ciekawość i potrzeby uczestników. Daje to oczywiście satysfakcję dla ego autora od którego nie jest on jak każdy człowiek wolny.

 

W cenie każdego kursu poczęstunek oraz materiały kursowe!
Jak zapisać się na kurs?
mailowo:
biuro@nowe-horyzonty.pl
Za zapisane uważamy tylko te osoby, które wniosły pełną opłatę za kurs na nasze konto, z wyprzedzeniem minimum 7 dni przed datą jego rozpoczęcia.

Analiza Numerologiczna metodą Romana Krawczyka

Chcesz wiedzieć co czeka Cię w tym roku, miesiącu i dniu? Szybko i dokładnie dowiesz się z autorskiej metody analizy numerologicznej! Możesz z niej skorzystać całkowicie za darmo już teraz!

Przejdź do analizy numerologicznej

TYBETAŃSKA WYROCZNIA MO ONLINE!

Oto wspaniała, znana buddystom tybetańska wyrocznia MO, pochodząca bezpośrednio od jednego z Buddów - Mandżiuśriego. Jeśli męczą Cię watpliwości, szukasz odpowiedzi na trudne pytania, możesz poradzić się tej wyroczni.

Przejdź do wyroczni

POLUB NAS!

Kazdy kto nas polubi na facebooku otrzyma 10% jednorazowej zniżki na każdą, dowolną usługę lub kurs! Zniżka ta obowiązuje bez ograniczeń czasowych oraz dodaje się do innych promocji!

ZAPRASZAMY!

nowy dół strony
© 2006 - 2021 by Roman Krawczyk - Centrum Nowe Horyzonty - wszelkie prawa zastrzeżone - Regulamin strony
design i wykonanie: serwisy internetowe, outsourcing - propages.pl powered by eNeRGy CMS