Masaż klasyczny

masaz klasyczny

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Już 3000 lat p.n.e. odnotowano w dziele chińskim Kung-Fu wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu.

Przez minione wieki masaż był różnie postrzegany i interpretowany przez lekarzy. Na przykład w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat obserwowało się odwrócenie medycyny od leczenia uzdrowiskowego, od gimnastyki i masażu, gdyż znaczenie naturalnych metod leczniczych przygłuszył rozwój chemii i farmacji.

Dopiero w dzisiejszych czasach zauważa się wielki renesans naturalnych metod leczniczych, w tym masażu.

Masaż klasyczny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a nawet przyczyn chorobowych. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm poprzez mechaniczne drażnienie tkanek. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań, których celem jest nie tylko leczenie, ale także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest też integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, że spośród znanych metod masażu, masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu."

Masaże przeprowadzamy również w domu klienta

Czas trwania: zależnie od rodzaju masażu: całościowy lub częściowy.
Cena: zależnie od wybranego typu masażu jak wyżej.

W cenie każdego kursu poczęstunek oraz materiały kursowe!
Jak zapisać się na kurs?
mailowo:
biuro@nowe-horyzonty.pl
Za zapisane uważamy tylko te osoby, które wniosły pełną opłatę za kurs na nasze konto, z wyprzedzeniem minimum 7 dni przed datą jego rozpoczęcia.

Analiza Numerologiczna metodą Romana Krawczyka

Chcesz wiedzieć co czeka Cię w tym roku, miesiącu i dniu? Szybko i dokładnie dowiesz się z autorskiej metody analizy numerologicznej! Możesz z niej skorzystać całkowicie za darmo już teraz!

Przejdź do analizy numerologicznej

TYBETAŃSKA WYROCZNIA MO ONLINE!

Oto wspaniała, znana buddystom tybetańska wyrocznia MO, pochodząca bezpośrednio od jednego z Buddów - Mandżiuśriego. Jeśli męczą Cię watpliwości, szukasz odpowiedzi na trudne pytania, możesz poradzić się tej wyroczni.

Przejdź do wyroczni

POLUB NAS!

Kazdy kto nas polubi na facebooku otrzyma 10% jednorazowej zniżki na każdą, dowolną usługę lub kurs! Zniżka ta obowiązuje bez ograniczeń czasowych oraz dodaje się do innych promocji!

ZAPRASZAMY!

nowy dół strony
© 2006 - 2021 by Roman Krawczyk - Centrum Nowe Horyzonty - wszelkie prawa zastrzeżone - Regulamin strony
design i wykonanie: serwisy internetowe, outsourcing - propages.pl powered by eNeRGy CMS