Reiki - wstęp i historia

Znak Reiki

Reiki to uniwersalna energia i metoda uzdrawiania. Jest ona tożsama z energią życiową, która daje siłę i zdrowie wszystkim żywym istotom.

Energię Reiki może wykorzystywać każdy człowiek dla swojego i innych dobra. Energia ta jest dostępna dla każdego kto wyrazi wolę korzystania z niej.

Zdolność przekazywania energii Reiki i uzdrawiania z jej pomocą można uzyskać w drodze inicjacji przez nauczyciela Reiki. W świecie zachodnim utarło się określenie - wielki mistrz Reiki - w praktyce znaczy ono tyle co nauczyciel, przekazujący i nauczający tej metody.

portret dr Mikao Usui

Reiki jako metoda uzdrawiania zostało odkryte i opisane przez dr Mikao Usui - Japończyka, żyjącego w dziewiętnastym wieku. Był on doktorem nauk humanistycznych (jego japońskim odpowiednikiem), a ponadto interesował się rozwojem duchowym. Zgłębiał starożytne teksty opisujące metody uzdrawiania przez nakładanie rąk. Był człowiekiem nietuzinkowym, otwartym na nowości. Od młodości zaskakiwał, choćby tym, że świadomie wybrał własną drogę zdobywania wiedzy i rozwoju. Wiele medytował. Po latach otrzymał niezwykłą zdolność, uwrażliwienie na przepływ uzdrawiającej energii Reiki.

Początkowo stosując ją, uzdrawiał tysiące ludzi, głównie biednych mieszkańców przedmieść, których nie było stać na leczenie. Założył dla nich klinikę w której stosował swoją metodę uzdrawiania. Z czasem odkrył, że można przekazać innej osobie zarówno samo uwrażliwienie jak i zdolność przekazywania uzdrawiającej energii. Tak rozwinął prosty, ścisły i jasny system stopniowego podnoszenia zdolności człowieka do uzdrawiania i określił go mianem Reiki nauczanego metodą Usui (jap.: Usui Shiki Rioho).

Metoda Reiki nauczana jest na całym świecie, na Zachodzie od dawna jest synonimen naturalnego uzdrawiania. Stosuje się ją zarówno dla chorych osób, ale także do uzdrawiania zwierząt i roślin, energetyzowania wody do picia i przyrządzania pokarmów. Uzdrowienie zwierząt i roślin stało się dowodem obiektywnego oddziaływania tej metody i niezaprzeczalnie podniosło rangę Reiki.

Dziś na wielu akademiach medycznych świata Reiki jest dodatkowym kursem, którego ukończenie zaleca się przyszłym lekarzom jako pomocne w przyszłej praktyce lekarskiej.

Dzięki wspaniałemu zespołowi nauczycieli Reiki jacy zebrali się w naszym Centrum możemy i my oferować Państwu dostęp do tej wspaniałej i skutecznej metody uzdrawiania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się osobiście z przekazem i dobrodziejstwem Reiki w trakcie organizowanych u nas kursów.

W cenie każdego kursu poczęstunek oraz materiały kursowe!
Jak zapisać się na kurs?
mailowo:
biuro@nowe-horyzonty.pl
Za zapisane uważamy tylko te osoby, które wniosły pełną opłatę za kurs na nasze konto, z wyprzedzeniem minimum 7 dni przed datą jego rozpoczęcia.

Analiza Numerologiczna metodą Romana Krawczyka

Chcesz wiedzieć co czeka Cię w tym roku, miesiącu i dniu? Szybko i dokładnie dowiesz się z autorskiej metody analizy numerologicznej! Możesz z niej skorzystać całkowicie za darmo już teraz!

Przejdź do analizy numerologicznej

TYBETAŃSKA WYROCZNIA MO ONLINE!

Oto wspaniała, znana buddystom tybetańska wyrocznia MO, pochodząca bezpośrednio od jednego z Buddów - Mandżiuśriego. Jeśli męczą Cię watpliwości, szukasz odpowiedzi na trudne pytania, możesz poradzić się tej wyroczni.

Przejdź do wyroczni

POLUB NAS!

Kazdy kto nas polubi na facebooku otrzyma 10% jednorazowej zniżki na każdą, dowolną usługę lub kurs! Zniżka ta obowiązuje bez ograniczeń czasowych oraz dodaje się do innych promocji!

ZAPRASZAMY!

nowy dół strony
© 2006 - 2021 by Roman Krawczyk - Centrum Nowe Horyzonty - wszelkie prawa zastrzeżone - Regulamin strony
design i wykonanie: serwisy internetowe, outsourcing - propages.pl powered by eNeRGy CMS